Beypan Sistem

       BEYPAN XPS PANEL        
 

Bina dış cephesine dışarıdan uygulanacak ısı yalıtımlarında XPS paneller kanallı, pürüzlü ve paketli olarak siz değerli müşterilerimize sunulmaktadır. Kapalı gözenekli ve nefes alma özelliği sayesinde su almaz ve rutubeti önler. Dört tarafı binili olarak üretilen paneller ile birbirine bağlı düz bir zemin elde edilir. Bu özellik yanında desenli yapısıyla sıva ve yapıştırıcı kullanım kolaylığı sağlar.

600 mm genişliğinde 1200 mm boyunda ve 10 ile 100 mm kalınlıkları arasında üretilen Beypan XPS Mavi Isı Yalıtım Panelidir.

* Standart Sistem ürünü

       BEYPAN SİSTEM YAPIŞTIRMA HARCI       
 

Beypan sistem yapıştırma harcı, Beypan ısı yalıtım panellerinin yapıştırılmasında kullanılan çimento esaslı yüksek yapıştırma özelliğine sahip ve firmamızca özenle araştırılarak uygulayıcılar için tedarik edilmiş yapıştırıcıdır.
25 kg lık paketler halinde sunulan yapıştırma harcı yaklaşık 6,5 – 7 litre su ile karıştırılarak uygulamaya hazır hale getirilir. 25 kilogramlık 1 torba yapıştırıcı harcı ile yaklaşık olarak 5 m2’lik xps levhaya uygulanabilir. Öbekli olarak yada taraklı mala vasıtası ile xps levhaya uygulanır. Uygulanacak alan kaba sıva ile tesviye edilmiş ve toz, kir ve yağdan arındırılmış olmalıdır. Levhaların duvara yapıştırma işlemi tamamlandığında taşan harçlar temizlenmelidir.

* Standart Sistem ürünü

       BEYPAN SİSTEM DÜBEL        
 

Yüksek yoğunluklu polietilen (PE)’den üretilmiştir. Isı ve ses köprülerini önlemek ve Beypan XPS Panellerinin yapı ömrü boyunca bina cephesine ideal tutunmasını sağlamak amacıyla kullanılır. 
Levha yapıştırma işleminden 24 saat sonra kullanılır. Her bir levhaya 6 adet kullanılması gerekir. Levha köşelerine 4 adet ve ortasına 2 adet olacak şekilde uygulanır. Dübel boyu, duvar yüzeyinden en az 50 mm. içeri girecek şekilde seçilmelidir.

* Standart Sistem ürünü

       BEYPAN SİSTEM SIVA HARCI      
 

Beypan sistem sıva harcı, Beypan xps panelleri üzerine uygulanmak amacı ile uygulayıcılar için özenle araştırılıp tedarik edilmiş, çimento esaslı yüksek yapışma özelliğine sahip sıva malzemesidir. File uygulamasından önce ilk kat olarak 2 mm kalınlığında ve file sonrası olmak üzere 2 kat uygulanır. İkinci kat çelik mala yardımı ile düzgün bir yüzey elde edilecek şekilde ve kalınlıkta uygulanmalıdır
25 kg lık torbalar halinde sunulan Beypan sistem sıva harcının iki kat olarak uygulanması ile 5 m2 lik alanın sıvası yapılabilir.

* Standart Sistem ürünü

       BEYPAN SİSTEM FİLE       
 

Bina yüzeyinde oluşacak gerilmeler sonucu oluşabilecek çatlamaları önlemek için ilk kat ve ikinci kat sıva harcının arasına uygulanır. Alkali kimyasallara ve alevlenmeye karsı dayanıklı olarak 160 gr/m2 birim ağırlıkta sunulan Beypan sistem sıva filesi uygulayıcılar için özenle seçilerek tedarik edilmiştir. 
Çelik mala yardımıyla ilk kat Beypan sistem sıva harcına gömülerek uygulanır.

* Standart Sistem ürünü

     BEYPAN SİSTEM KÖŞE PROFİLİ       
  

Bina köşe noktalarının, pencere köşelerinin, iç cephe uygulamalarında kolon ve kiriş köşelerinin darbe dayanımını sağlamak için kullanılmaktadır. Kullanılacak miktar yapı türüne göre değişiklik gösterebilir.

* Standart Sistem ürünü